Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

🗓 Utworzono dnia 10.09.2024

4 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Po dwumiesięcznych wakacjach uczniowie spotkali się ze swoimi kolegami i nauczycielami.

Ten dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas której modliliśmy się o dobry i bezpieczny rok szkolny. Mszę odprawił ks. Jan Szewczuk, który w homilii zachęcał uczniów do solidnej i systematycznej pracy w ciągu całego roku. Modliliśmy się o mądrość i wytrwałość w nauce. Natomiast Pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami z niecierpliwością oczekiwali na moment, który nastąpił pod koniec eucharystii. Wtedy to Ksiądz Senior poświęcił plecaki i przybory szkolne najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Po Mszy Św. udaliśmy się do szkoły, gdzie na początku zastępca dyrektora Pan Włodzimierz Rudziński wprowadził sztandar szkoły i odśpiewany został hymn państwowy. Minutą ciszy uczciliśmy 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz pamięć Tych, którzy oddali swoje życie, byśmy mogli uczyć się i pracować w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

Po wyprowadzeniu sztandaru głos zabrał Pan Dyrektor Sylwester Stolarczyk, który przywitał przybyłych: uczniów, rodziców i nauczycieli, wyraził nadzieję na owocny i pełen sukcesów rok szkolny. Szczególnie serdecznie przywitani zostali uczniowie klas pierwszych oraz nowi nauczyciele, którzy zasilili szeregi naszej Rady Pedagogicznej. Pan dyrektor przedstawił wychowawców oraz zapoznał z organizacją roku szkolnego 2024/2025. Następnie życzył wszystkim zgromadzonym, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i nowych doświadczeń. Po zakończeniu uroczystości oficjalnej, uczniowie udali się do swoich klas, by spotkać się z wychowawcami i poznać wyczekiwany plan lekcji.

W nowym roku szkolnym życzymy nauczycielom pozytywnej energii, uczniom zapału w zdobywaniu nowych umiejętności, a rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024-2025

🗓 Utworzono dnia 10.09.2024, 19:23