Bezpieczne ferie - spotkanie z dzielnicowym

🗓 Utworzono dnia 29.01.2022

Bezpieczne ferie 2022 – wizyta p. dzielnicowego.

24 stycznia br. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z mł.asp. Grzegorzem Szymańskim z Komisariatu Policji w Chorzelach.

Wizyta była związana ze zbliżającymi się feriami w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku – Bezpieczne ferie 2022”. Pan Dzielnicowy omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zabaw i sportów zimowych i bezpiecznych zachowań na stokach narciarskich. Uświadomił dzieciom zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz zasady udzielania i wzywania pomocy w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami wpadnięcia do wody w wyniku pęknięcia lodu. Pan policjant przypomniał, że najważniejsze w takiej sytuacji jest wezwanie pomocy - powiadomienie dorosłych i służb ratunkowych. Prelekcja była bardzo kształcąca i wzbogacona pouczającymi prezentacjami, które naocznie zobrazowały zagrożenia.

Na koniec spotkania pan Grzegorz zachęcił uczniów do udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Zilustruj Dekalog Narciarza” w którym należy zapromować bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie oraz życzymy ciekawych i nietuzinkowych pomysłów na realizację zadania.

Dziękujemy panu mł.asp. Grzegorzowi Szymańskiemu za przypomnienie nam, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że ta lekcja zapadnie w pamięci uczestników i uchroni wszystkich przed nieszczęściami.

Bezpieczne ferie - spotkanie z dzielnicowym

🗓 Utworzono dnia 29.01.2022, 11:17