🗓 Utworzono dnia 07.11.2021

Odkrywamy nowe miejsca w stolicy

Po okresie izolacji i nauczania w trybie online, uczniowie naszej szkoły odzyskują stracony czas w kształtowaniu uczniowskich relacji podczas różnych form wspólnych aktywności. Doskonałym na to sposobem jest też wycieczka szkolna, która sprzyja poznawaniu nowych miejsc, ale przede wszystkim integracji dzieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów zorganizowaliśmy jednodniowy wyjazd do Warszawy. Jednak chętnych było tak wielu, że wycieczka odbyła się w dwóch etapach. 21 października wyjechali uczniowie klas IV-VI, a zaraz następnego dnia ich śladami podążyli ich starsi koledzy z klas VII–VIII.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było jedyne Muzeum Geologiczne w Polsce, w którym zobaczyliśmy kompletny zbiór skał, odzwierciedlający geologiczną budowę naszego kraju. Zagłębiliśmy się w fascynujący świat minerałów, kryształów i skamieniałości. Nasze zaciekawienie wzbudziła kopia żyjącego 200 milionów lat temu w polskich górach dilofozaura – Dyzia, który zdobył wśród nas wielu fanów. Duże wrażenie zrobiły też na nas szkielety zwierząt z epoki lodowcowej: mamuta, nosorożca wielkiego i niedźwiedzia włochatego.

Po tej ciekawej lekcji muzealnej udaliśmy się do Muzeum Selfie. Tutaj była przednia zabawa, gdyż do dyspozycji mieliśmy 500 metrów zakamarków, pokoi i instalacji do robienia ciekawych zdjęć. Ta ogromna przestrzeń kreatywno – edukacyjna przypadła do gustu nie tylko uczniom, ale i ich opiekunom, którzy mogli tu poczuć dziecięcą radość.

Trzecim punktem naszej wycieczki była aktywność fizyczna, czyli kręgielnia. Okazało się, że nie jest to trudna gra i świetnie poradzili sobie nawet ci, którzy pierwszy raz wykonywali rzut kulą. Był to czas na wspólną zabawę, śmiech i mądrą rywalizację. Po godzinnej grze poczuliśmy głód i udaliśmy się na obiad, po którym w doskonałych humorach wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że wiosną czeka nas nowy wyjazd, nowa przygoda, bo wycieczki to niezapomniane chwile w naszym szkolnym życiu.

Dziękujemy za opiekę naszym nauczycielom: p. I. Czajkowskiej, p. E. Rudzińskiej, p. E. Chmielińskiej, p. J. Wawszczak, p. M. Ulatowskiej, p. A. Kobylińskiej, p. H. Sulce i p. W. Kilisiowi.

🗓 Utworzono dnia 07.11.2021, 11:14