Pasowanie na Ucznia 2021

🗓 Utworzono dnia 05.11.2021

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w kalendarzu uroczystości Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej. 27 października 2021 roku, pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe i birety zaprezentowali przygotowywaną z pieczołowitością część artystyczną. Ich popisy recytatorskie, wokalne i taneczne zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Podniosłym momentem tego wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania, w którym pierwszaki z przejęciem, obiecali być dobrymi uczniami, Polakami, godnie reprezentować szkołę i klasę oraz okazywać szacunek nauczycielom i rodzicom. Aktu ślubowania, a następnie pasowania na uczniów naszej szkoły, dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Budna.

Zwieńczeniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i teczek na osiągnięcia szkolne, przez Panią dyrektor Małgorzatę Budną, Pana wicedyrektora Włodzimierza Rudzińskiego. Ciepłe i miłe słowa skierowane do nich z pewnością zachęcą nowych uczniów do wytrwałej i owocnej nauki.

Umiejętności dzieci pochwalili również obecni na uroczystości Wójt Gminy Krzynowłoga Mała Pan Jerzy Humięcki, Przewodniczący Rady Gminy Pan Bogdan Stryjewski, Sekretarz Gminy – Pani Anna Leśnik oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Kuklińska. Goście życzyli pierwszoklasistom miłych chwil w szkole i wręczyli im upominki.

O najmłodszych szkolnych kolegach nie zapomnieli koledzy i koleżanki ze starszych klas. Przedstawiciele SU również życzyli im samych radosnych chwil w szkole i zapewnili, że pomogą im pokonywać szkolne trudności.

Rodzice uczniów klasy pierwszej zorganizowali  słodki poczęstunek i obdarowali swoje pociechy miłym upominkiem.

Wychowawczyni klasy bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji uroczystości, tym bardziej, że wszyscy uczestnicy musieli stosować się do procedur związanych z pandemią COVID 19.

Pasowanie na Ucznia 2021

🗓 Utworzono dnia 05.11.2021, 19:17