"Dla Ciebie Mamo"

🗓 Utworzono dnia 30.05.2022

Gminny przegląd wokalno – poetycki „Dla Ciebie Mamo”

w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej

Mama – jak głosi tekst popularnej piosenki to najpiękniejsze słowo świata, nie tylko ze względu na wydźwięk emocjonalny, ale również ze względu na częstość, z jaką jest wymawiane przez ludzi pod każdą szerokością geograficzną.

27 maja w naszej szkole odbył się gminny konkurs wokalny i poetycki gdzie słowo mama częstokroć wybrzmiewało w piosenkach śpiewanych przez uczniów kl. I – III oraz w wierszach  napisanych przez młodych poetów z klas IV – VIII. W konkursach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, Szkoły Podstawowej w Ulatowie – Adamach oraz Szkoły Podstawowej w Romanach – Seborach.

Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Jerzy Humięcki - Wójt Gminy Krzynowłoga Mała, który ufundował nagrody dla laureatów.

Młodzi Poeci napisali 45 wierszy spośród, których jury wyłoniło trzech laureatów oraz przyznało wyróżnienia. W składzie komisji konkursowej były: pani Beata Kuklińska- inspektor ds. oświaty, pani Renata Smolińska – bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzynowłodze Małej, pani Halina Leśniewska oraz pani Danuta Sobol – przedstawicielki Klubu Seniora w Krzynowłodze Małej. Wszystkie wiersze zachwyciły komisję swoją oryginalnością, starannością i przede wszystkim wyrazem miłości do mamy. Młodzi twórcy pokazali, że mają bogatą wyobraźnię i zdolności literackie. Wybranie najpiękniejszych było bardzo trudne. Jednak po długich obradach udało się wyłonić zwycięzców:

• I miejsce – Nikola Górczyńska – uczennica klasy V ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej
  • II miejsce - Paweł Wawszczak – uczeń klasy V ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej
  • III miejsce - Aleksander Ostrowski – uczeń klasy VIIIa ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej

Komisja konkursowa przyznała również 4 wyróżnienia:

• Marta Czaplicka – uczennica klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie - Adamach
  • Igor Marchewka – uczeń klasy V ze Szkoły Podstawowej w Romanach – Seborach
  • Maja Konopka – uczennica klasy VIIIa ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej
  • Miron Kiliś – uczeń klasy VIIIa ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej

W konkursie wokalnym wzięło udział 9 młodych wykonawców, wyłonionych we wstępnych eliminacjach klasowych. Komisja konkursowa w składzie: pani Monika Zielich – kierowniczka Klubu Seniora w Krzynowłodze Małej, pan Robert Próchnicki instruktor nauki muzyki w MDK w Przasnyszu oraz pan Sylwester Stolarczyk – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Krzynowłodze Małej oraz kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej, wyłoniła trzech laureatów oraz przyznała cztery wyróżnienia. Mali artyści byli oceniani za dobór repertuaru, muzykalność (czystość śpiewu i intonację), interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Należy podkreślić, że w tym konkursie nie ma przegranych, gdyż każdy, kto odważył się stanąć na scenie i zaprezentować swój talent, jest tak naprawdę wygranym .Ostateczny werdykt przedstawiał się następująco:

• I miejsce – Natalia Platta – uczennica klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej
  • II miejsce – Lena Gadomska – uczennica klasy I ze Szkoły Podstawowej w Romanach-Seborach
  • III miejsce – Błażej Mostowy – uczeń klasy IIb ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej

Jury przyznało również cztery wyróżnienia:

• Karol Kawiecki – uczeń klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej
  • Miłosz Szempliński – uczeń klasy I ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej
  • Patrycja Walczak – uczennica klasy II ze Szkoły Podstawowej w Romanach Seborach
  • Julia Kordek - uczennica klasy III ze Szkoły Podstawowej w Romanach Seborach

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom.

Panu Jerzemu Humięckiemu Wójtowi Gminy Krzynowłoga Mała za ufundowanie nagród,

wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom za trud włożony w przygotowania,

komisji konkursowej za prace nad wyłonieniem zwycięzców,

oraz Szkole Podstawowej w Romanach Seborach oraz Szkole Podstawowej w Ulatowie Adamach za przyjęcie zaproszenia

do udziału w konkursie, wspaniałą współpracę oraz zaangażowanie.

"Dla Ciebie Mamo"

🗓 Utworzono dnia 30.05.2022, 20:35