Potyczki z matematyką

🗓 Utworzono dnia 06.05.2022

Ostatni tydzień kwietnia upłynął  uczniom naszej szkoły na zmaganiach z matematyką. 25 kwietnia uczennice klasy VIII a i VIII b: Gabriela Kucharczyk, Klaudia Sęk, Katarzyna Borowa i Oliwia Olszewska reprezentowały szkołę w konkursie matematycznym organizowanym przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu. Konkurs odbył się  w Edukacyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zdziwóju Starym. Wśród 39 uczestników byli reprezentanci szkół powiatu przasnyskiego i makowskiego.

Konkurs miał formę testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi. Natomiast 26 kwietnia br. uczniowie klas IV, V, VI, VII naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas pisania Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PANDA, składającego się z 30 zadań testowych. Do każdego pytania w teście podano 4 odpowiedzi, z których tylko jedna mogła być poprawna. Bardzo wysoki poziom zadań konkursowych nie zraził uczestników i wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Jednak wyniki tego konkursu poznamy dopiero w czerwcu. Uczestnikami  konkursu byli :

Klasa IV: Artur Bobiński, Maria Bębenkowska, Olga Miecznikowska

Klasa V: Julia Chodkowska

Klasa VI: Paweł Borowy, Piotr Borowy, Magdalena Matuszewska

Klasa VII: Julia Platta , Oliwia Łojewska, Kacper Smoliński, Krzysztof Chodkowski

28 kwietnia  cztery uczennice z klasy VIII a i VIII b wzięły udział w następnym konkursie matematycznym zorganizowanym przez ZSP im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu. Konkurencja była niezwykle silna, ponieważ do matematycznych zmagań zgłosiło się ponad 40 uczestników ze szkół całego powiatu. Wyniki wymienionych konkursów nie są jeszcze znane, więc trzymamy mocno kciuki za wszystkich uczestników. Udział w konkursach stwarza uczniom okazję nie tylko do sprawdzenia poziomu swojej wiedzy, ale również porównania jej z wiedzą innych uczestników. Niech wygrają najlepsi ! Do matematycznych zmagań uczniów przygotowywały panie : Iwona Czajkowska i Alina Kobylińska.

Potyczki z matematyką

🗓 Utworzono dnia 06.05.2022, 18:10