"Z ekologią na Ty" - kolejne działania w ramach projektu

🗓 Utworzono dnia 04.01.2022

W ramach projektu „Z ekologią na Ty” realizujemy kolejne działania, które kształtują postawę odpowiedzialności za środowisko naturalne i wzmocnienie świadomości ekologicznej.

„Kodeks Młodego Ekologa”, który zaprezentowaliśmy na gazetce szkolnego korytarza, przypominał wszystkim uczniom naszej szkoły o trwałych nawykach ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i najbliższym otoczeniu. Żyć w zgodzie z przyrodą to również zdrowo się odżywiać. Wszyscy wiemy, że dieta powinna obfitować w pełne witamin warzywa, dlatego uczniowie klas I i II przygotowali pyszne, zdrowe kanapki i wykonali plakat „Piramida zdrowego odżywiania”. Nauczycielki  chcąc uświadomić uczniom jak duże znaczenie ma właściwy kontakt z przyrodą i jej szanowanie, zorganizowały klasowe konkursy plastyczne pod hasłem „Żyj w zgodzie z przyrodą”. Uczniowie z materiałów przyrodniczych wykonali przepiękne pace. Dzieła laureatów zawisły w „Szkolnej galerii prac”.

W grudniu odwiedził naszą szkołę pan leśniczy Witold Pieniążek, który z całą pewnością ma najszerszą wiedzę na temat naszej niezwykłej natury leśnej oraz jej ochrony. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści na temat jego pracy, zwierząt żyjących w lesie, ich ochrony oraz  właściwego zachowania podczas kontaktu z otaczającą nas przyrodą. Pan Leśniczy opowiedział o trudach życia zwierząt w okresie zimy i znaczącej roli człowieka w ich dokarmianiu. Wyjaśnił również, że ludzie są gośćmi w lesie i muszą szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia jak przystało na Młodych Ekologów wykonaliśmy ozdoby na choinkę i stroiki  z materiałów naturalnych, by nie szkodziły środowisku. Ozdoby pięknie przystroiły klasowe drzewka oraz świąteczne stoły w domach dzieciaków. Już w styczniu czekają nas kolejne wyzwania – nie możemy się ich doczekać!

"Z ekologią na Ty" - kolejne działania

🗓 Utworzono dnia 05.01.2022, 06:30