Jasełka 2021

🗓 Utworzono dnia 03.01.2022

Wychowujemy w tradycji – czyli Jasełka w naszej szkole.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny okres, który w pamięci każdego człowieka przywołuje wspomnienia pełne ciepła, radości i miłości. Dlatego w piątek, 17 grudnia - ostatniego dnia nauki stacjonarnej, w naszej szkole zapanowała bardzo świąteczna atmosfera. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie zaprezentowali tradycyjne Jasełka.

Na tle bożonarodzeniowej dekoracji pojawili się bohaterowie tak ważnego dla nas wydarzenia, jakim są narodziny Jezusa. Dlatego też nie zabrakło Dzieciątka, Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, jak również sprytnych diabełków, które pragnęły pokrzyżować losy Świętej Rodziny. W trakcie przedstawienia publiczność mogła podziwiać śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych artystów, recytację i grę na instrumentach. Na koniec uczniowie i nauczyciele zaśpiewali znaną wszystkim kolędę „Wśród nocnej ciszy”

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia pandemiczne, na widowni nie mogli zasiąść Goście, którzy co roku uświetniali swoją obecnością szkolną wigilię. Jednak występ uczniów został nagrany, zmontowany, a następnie udostępniony na stronie szkoły. W tym szczególnym czasie uczniowie pamiętali o przyjaciołach szkoły wykonując dla nich piękne kartki świąteczne oraz stroiki, aby chociaż w ten symboliczny sposób przekazać szczere życzenia świąteczne od całej społeczności szkolnej.

Na koniec uroczystości dyrekcja szkoły podziękowała młodym artystom i przygotowującym ich nauczycielom za piękny występ, który przypomniał nam wszystkim na czym tak naprawdę polega magia Świąt Bożego Narodzenia. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Jasełka 2021

🗓 Utworzono dnia 03.01.2022, 14:50