„ Mała rzecz – wielka historia”

🗓 Utworzono dnia 30.08.2021

Wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego „ Mała rzecz – wielka historia”.

Konkurs  „Mała rzecz, wielka historia” został zorganizowany przez Muzeum Historyczne w Przasnyszu. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów poszukiwania różnych źródeł informacji o dziejach regionu. Kształtowanie postawy szacunku dla minionych pokoleń oraz polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego.

Zadanie polegało na wykonaniu fotografii pamiątki rodzinnej o wartości historycznej, min. medal, dyplom, dokumenty, zdjęcie, militaria, itd. oraz opisaniu jej historii. W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów z naszej szkoły, którzy z zapałem poszukiwali pamiątek rodzinnych, a następnie zdobywając o nich wiedzę od rodziców, babć, dziadków starali się jak najciekawiej opisać jej historię. Starania naszych uczniów przyniosły efekty.

12 października w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu i wyróżnień dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie.

Z naszej szkoły II miejsce zajęli:

·        Kacper Krzysztoszek z klasy IV, który opisał legitymację i order Virtuti Militari należący do prapradziadka.

·        Paweł Wawszczak z klasy IV, który opowiedział historię pasyjki – krzyża, który jest w rodzinie od końca XIX w.

Wyróżnienia otrzymali:  Paulina Kacprzak z klasy IV, Nikola Górczyńska z klasy IV, Wojciech Ulatowski z klasy IV, Igor Mostowy z klasy VI oraz Kamil Bobiński z klasy VIII.

Po gali wręczenia nagród uczniowie mogli obejrzeć wystawę.

„ Mała rzecz – wielka historia”

🗓 Utworzono dnia 30.08.2021, 20:38