🗓 Utworzono dnia 30.08.2021

Podsumowanie konkursu recytatorskiego

Dzieła Marii Konopnickiej od wielu pokoleń wychowują i uczą nasze dzieci. Rok 2020 jest rokiem poświęconym jej twórczości. Z tej okazji w naszej szkole 27.11.2020r., odbył się konkurs recytatorski pt.: „Co słonko widziało” ze zbioru wierszy tej autorki. W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego został on przeprowadzony online. Uczniowie klas II-III nagrywali swoje popisy krasomówcze i wysyłali do wychowawców. Ogółem w konkursie udział wzięło 17 uczniów.

Komisja w składzie:

Elżbieta Chmielińska – przewodnicząca

Członkowie:

Małgorzata Budna

Włodzimierz Kiliś

Agnieszka Szemplińska

Joanna Wawszczak

dokonała oceny występów dzieci.

Uczniowie prezentowali wysoki poziom, dlatego też jury miało bardzo trudne zadanie. Ocena podczas recytacji uwzględniała następujące umiejętności: intonację, wyrazistość, tempo, interpretację i znajomość tekstu oraz swobodę sceniczną.

Po burzliwej naradzie wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Natalia Platta klasaIIb

II miejsce – Oliwia Pejs i Kawiecki Karol – klasa IIa

III miejsce – Maria Bębenkowska klasa III;

Nikola Pszczółkowska klasa IIa

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dyplomy oraz nagrody uczniowie otrzymają po powrocie do szkoły.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowania do konkursu. Na pewno nie jest on czasem straconym, a w przyszłości zaowocuje swobodą sceniczną i podniesie Wasze umiejętności recytatorskie.

W konkursie udział wzięli również:

·       Wiktor Radziwonka

·       Michał Konopka

·       Wojciech Smoliński

·       Maciej Szpara

·       Gloria Kucharczyk

·       Jakub Olszewski

·       Natalia Borowa

·       Lena Dęby

·       Maja Antosz

·       Olga Miecznikowska

·       Szymon Jakubowski

·       Zuzanna Prusik

Występy wszystkich uczestników konkursu zostaną zaprezentowane uczniom naszej szkoły po powrocie z ferii zimowych.

🗓 Utworzono dnia 30.08.2021, 20:35