SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM

🗓 Utworzono dnia 30.08.2021

Od początku roku szkolnego w naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. W ramach edukacji w tym kierunku zawsze możemy liczyć na pana dzielnicowego Grzegorza Szymańskiego, który 7 września spotkał się z uczniami klas I – III. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Poniedziałkowa wizyta pana dzielnicowego pozwoliła przyswoić wiedzę teoretyczną. Natomiast w piątek 11 września z inicjatywy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego pana Roberta Seferyna, panie Policjantki przyjechały do uczniów klas I, by w praktyce zademonstrować jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe, ze swoimi wychowawczyniami, pod czujnym okiem pań policjantek wybrali się na pobliskie skrzyżowanie, gdzie utrwalali nabytą wiedzę w rzeczywistych sytuacjach.

SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM

🗓 Utworzono dnia 30.08.2021, 20:09