Szkolny Tydzień Profilaktyki

🗓 Utworzono dnia 29.04.2024

W dniach od 22.04. do 26.04.2024 roku odbył się w naszej szkole „Szkolny Tydzień Profilaktyki” pod hasłem: „Nasze zdrowie w naszych rękach”. Główny cel organizacji dni profilaktyki to popularyzacja idei profilaktyki w szkole, propagowanie zdrowego stylu życia oraz uświadomienie szkodliwości używek. Dni profilaktyki były zwieńczeniem dotychczasowych działań prowadzonych przez pedagoga, psychologa, logopedę, zespół ds. profilaktyki, wychowawców i nauczycieli. Działania zorganizowane w tym tygodniu objęły całą społeczność przedszkolną i szkolną. Każdego dnia uczniowie mogli znaleźć dla siebie coś interesującego i miłego.

Dnia 22.04.2024r. odbyły się warsztaty w przedszkolu pt. „10 zasad zdrowego stylu życia”. Poprzez prezentację, film oraz zagadki dzieci dowiedziały się, co wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne. Kolejnego dnia uczniowie klas IV-V uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga i logopedę pt. „Nasze zdrowie w naszych rękach”. Klasy rywalizując ze sobą rozwiązywały krzyżówkę, rebus oraz test wiedzy o zdrowiu psychicznym poszerzając informacje o tematyce prozdrowotnej.

24 kwietnia uczniowie z klas I-III wzięli udział w warsztatach pt. „Żyję zdrowo- żyję mądrze…”, które miały na celu kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania i dbanie o sprawność fizyczną. Tego dnia odbyły się również warsztaty z psychologiem szkolnym na temat fonoholizmu. Wzięły w nich udział klasy IV.

25 kwietnia gościliśmy w naszej szkole panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Przasnyszu: Martę Pęczkowską i Magdalenę Pragacz – Siatkowską, które poprowadziły warsztaty w klasie VI i VIII. Dotyczyły one profilaktyki uzależnień od alkoholu, papierosów, substancji psychoaktywnych. Poprzez alkogogle i narkogogle uczniowie mogli bezpiecznie doświadczyć skutków silnego upojenia alkoholowego i narkotykowego w kontrolowanym otoczeniu. Również klasy V brały udział w warsztatach z psychologiem szkolnym dotyczących zasad korzystania z telefonów komórkowych oraz przeciwdziałaniu fonoholizmu. Podczas długiej przerwy gościliśmy panią Magdalenę Glinę, która poprowadziła dla chętnych uczniów zajęcia taneczno- ruchowe.

W ostatnim dniu „Szkolnego Tygodnia Profilaktyki” odbył się apel podsumowujący wszystkie działania podjęte w ramach propagowania zdrowego stylu życia. Apel został przygotowany przez panią Agnieszkę Urbańską.

W ciągu całego tygodnia odbywały się „Aktywne Przerwy”. Przy muzyce na sali sportowej, chętni uczniowie z zaangażowaniem tańczyli w rytm znanych im melodii. Zajęcia te poprowadziły uczennice klasy VII i VIII, które pokazywały kroki tańca i inicjowały wspólne zabawy. Te działania sprzyjały integracji wszystkich uczniów, a jednocześnie były promocją ruchu i aktywności fizycznej.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim przybyłym do naszej szkoły gościom. Warsztaty i spotkania ze specjalistami z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów i na pewno przyczyniły się do polepszenia świadomości jak dbać o zdrowie.

Szkolny Tydzień Profilaktyki zorganizowały: Agnieszka Urbańska, Agnieszka Szemplińska, Aneta Roman, Katarzyna Kociubska.

Szkolny Tydzień Profilaktyki

🗓 Utworzono dnia 29.04.2024, 21:34

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.