Z wizytą w Olsztynie

🗓 Utworzono dnia 15.04.2024

W wiosenny poranek 12 kwietnia klasy: IV b, V a oraz VII udały się na całodniową wycieczkę do Olsztyna. Opiekę nad zdyscyplinowaną grupą uczniów sprawowały panie: Marzena Ulatowska, Joanna Wawszczak, Aneta Roman i Agnieszka Szemplińska.

Na początku odwiedziliśmy Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym obecnie mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Sam budynek z zewnątrz zrobił na nas wrażenie solidnej twierdzy, do której dostaliśmy się mostem nad zamkowym parkiem. To właśnie tutaj dowiedzieliśmy się, że to miejsce pośród wielu pamiątek skrywa jedną naprawdę unikalną: doświadczalną tablicę astronomiczną wykonaną przez Mikołaja Kopernika. W zamku zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i wzięliśmy udział w warsztatach, nt. „Zamkowe ciekawostki” oraz „Mikołaj Kopernik – mieszkaniec olsztyńskiego zamku”. Naszym zadaniem było wypełnienie karty pracy po uprzednim wysłuchaniu pani przewodnik. Dzięki temu, że mieliśmy czas na samodzielne wyszukiwanie informacji, które poukrywane były w komnatach zamkowych, zapamiętaliśmy dużo więcej, niż gdybyśmy wyłącznie słuchali opowieści. Dzięki zwiedzaniu z kartą pracy poznaliśmy historię zamku oraz sylwetkę Mikołaja Kopernika.

Po doświadczalnej lekcji historii zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się do Warmiolandii. Tutaj daliśmy się ponieść dziecięcej wyobraźni i przez 2,5 godziny aktywnie korzystaliśmy z atrakcji ogromnej sali zabaw. Każdy tu znalazł coś dla siebie: konstrukcje z licznymi przeszkodami, zjeżdżalnie, trampoliny, mini gokarty, ścianki wspinaczkowe, domki edukacyjne i wiele innych atrakcji. Jednym słowem: „czego dusza zapragnie to w Warmiolandii znajdzie”. Po tylu aktywnościach byliśmy bardzo głodni i trochę zmęczeni, dlatego wycieczka nie mogła się skończyć bez wizyty w Mc’Donalds. Po obfitym posiłku, pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną. To był niesamowity i radosny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Z wizytą w Olsztynie

🗓 Utworzono dnia 18.04.2024, 20:47