Szkolne Święto Matematyki

🗓 Utworzono dnia 25.03.2024

Co roku w marcu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matematyki -– Królowej Nauk. Również nasza szkoła 18 marca przyłączyła się do świętowania, a towarzyszyły temu wydarzeniu różne atrakcje. Królowała matematyka-taka bez nudnych zadań, bez wzorów, bez wkuwania- za to pełna dobrej zabawy, kreatywnego myślenia, zdrowej rywalizacji i dodatkowo ….smaczna. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w matematycznym teleturnieju ,,Jeden z dziesięciu’’, odpowiadając na różne logiczne pytania, aż do wyłonienia zwycięzcy. Po zaciętej walce zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali:

1. Julia Kucharczyk       kl. IV a
  2. Igor Ostrowski           kl. IV b
  3. Karol Kawiecki          kl. V a
  4. Natalia Platta              kl. V b
  5. Maria Bębenkowska   kl. VI
  6. Paulina Kacprzak        kl.VII
  7. Bartosz Roman           kl. VIII

Podczas przerw uczniowie klas I-III oraz IV-VIII rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne w specjalnie przygotowanych kącikach zadaniowych. Zadania nie wymagały specjalnej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. .Można było też obejrzeć wystawkę prac uczniowskich zgłoszonych na konkurs ,,Matematyka w obiektywie’’. Ciekawą atrakcją dnia był kiermasz ciast i ciasteczek matematycznych upieczonych specjalnie na tę okazję. A było, w czym wybierać. Wypieki matematyczne biły rekordy popularności!!! Liczba chętnych do zakupu słodkości była imponująca. Wszyscy podziwialiśmy te kulinarne cudeńka. Apetyczne ciasto i smakowite ciasteczka szybko znikały, a tego dnia nawet one kryły w sobie tajniki matematyki.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz niezawodnym rodzicom za ogromne zaangażowanie oraz wsparcie szkolnego kiermaszu, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup matematycznych zestawów dydaktycznych. Dzisiejszy dzień to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli matematyki w życiu każdego człowieka.

Szkolne Święto Matematyki

🗓 Utworzono dnia 25.03.2024, 20:54