Seniorzy w przedszkolu

🗓 Utworzono dnia 02.04.2024

Seniorzy w naszym przedszkolu, czyli integracja pokoleń

Wielopokoleniowe spotkanie pełne niespodzianek i niezapomnianych dla wszystkich przeżyć – tak w jednym zdaniu można opisać dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu. Tego dnia odwiedziły nas Seniorki z Klubu Seniora Pod Świerkiem w Krzynowłodze Małej, z którym nasza szkoła i przedszkole od kilku lat współpracują. Ta współpraca to wspaniała lekcja akceptacji i tolerancji wobec ludzi starszych oraz nauka empatii w stosunku do drugiego człowieka. To też doskonała okazja do wzajemnego poznania się i wzmocnienia więzi międzypokoleniowej.

Tematem tego niezwykłego spotkania były zbliżające się Święta Wielkanocne. Z tej okazji przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych „Wielkanocna pisanka ”. Dzieci pod okiem Seniorek wyklejały szablony kolorową plasteliną tworząc piękne pisanki. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje prace. Była to znakomita okazja do pokazania dzieciom, jak ważne są przygotowania do świąt i dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę. Na koniec Pani Klaudyna Piotrowska – Kierownik Klubu zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy i ćwiczeń przy muzyce. W podziękowaniu za zaproszenie Seniorki przygotowały dla dzieci słodkie niespodzianki.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny:
Pani Teresie Rudzińskiej, Pani Teresie Chmielińskiej, Pani Annie Płoskiej, Pani Danucie Sobol, Pani Jadwidze Antczak, Pani Wiesławie Konopce, Pani Annie Kołakowskiej, Pani Barbarze Antosz, Pani Halinie Leśniewskiej, Pani Marii Gadomskiej oraz Pani Kierownik Klaudynie Piotrowskiej i zapraszamy ponownie !!!

Seniorzy w przedszkolu

🗓 Utworzono dnia 02.04.2024, 09:36