"Paczka dla niemowlaczka"

🗓 Utworzono dnia 10.01.2024

Dobiegła końca organizowana w naszej szkole akcja pomocowa „Paczka dla niemowlaczka”. Nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do akcji zainicjowanej przez Fundację Humanitarną  ,,Redemptoris Missio” w Poznaniu. Dla misyjnych szpitali zebraliśmy m.in.: pieluszki tetrowe, mleko zastępcze i butelki do karmienia, mydełka, oliwki dla niemowląt, kremy ochronne, szampony, płyny do kąpieli, chusteczki nawilżane. Dzięki zebranym darom będziemy mogli pomóc afrykańskim dzieciom w ich pierwszych, trudnych dniach na świecie. „Paczka dla niemowlaczka” to wyprawka dla dziecka, którą dostaną kobiety w izbach porodowych, prowadzonych przez polskie misjonarki. To ma je zachęcić do rodzenia w godnych warunkach, gdzie w razie potrzeby będzie możliwa interwencja położnej lub przeprowadzenie cesarskiego cięcia ratując życie mamy i dziecka. W takich krajach jak Republika Środkowoafrykańska lub Madagaskar mleko zastępcze jest luksusem, na który stać tylko najbogatszych, a w głębokim interiorze jest ono praktycznie nieosiągalne.

Zwieńczeniem akcji było wysłanie paczki wypełnionej po brzegi zebranymi darami. Zebrane akcesoria dla niemowląt, za które bardzo dziękujemy zostały już wysłane. Dziękujemy za zaangażowanie.

"Paczka dla niemowlaczka"

🗓 Utworzono dnia 10.01.2024, 19:30