Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - eliminacje gminne

🗓 Utworzono dnia 15.02.2024

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Nie inaczej było też w tym roku. Eliminacje gminne tego konkursu odbyły się 15 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Patronat nad tym szczeblem turnieju objął Wójt Gminy Krzynowłoga Mała Pan Jerzy Humięcki. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP w Krzynowłodze Małej przy współpracy z PSP w Przasnyszu oraz Nadleśnictwem Przasnysz.

Do turnieju przystąpiło łącznie 18 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Czaplicka z klasy IV, Błażej Mostowy – klasa IV, Juliusz Rosiński – klasa V, Nikola Górczyńska z klasy VII oraz Wiktoria Czaplicka z klasy VIII.

Wszyscy uczestnicy musieli najpierw rozwiązać test wiedzy, po którym dla najlepszych nastąpił etap ustny. W komisji konkursowej zasiadali przedstawiciele środowisk strażackich: Pan Jakub Jędrzejczyk z OSP w Krzynowłodze Małej, Pani Olga Król oraz Pan Karol Jończyński z PSP w Przasnyszu, a także przedstawicielka Nadleśnictwa Przasnysz Pani Katarzyna Tarkowska.

Cieszymy się bardzo, gdyż z naszej szkoły do następnego etapu, czyli eliminacji na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się:

- z młodszej grupy wiekowej:
Błażej Mostowy, który w turnieju zajął I miejsce,

Antonina Czaplicka, która zajęła III miejsce.

- starszą grupę reprezentowała będzie Wiktoria Czaplicka, która wywalczyła II miejsce w turnieju.

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz upominki za udział, ufundowane przez Wójta Gminy Krzynowłoga Mała oraz Nadleśnictwo Przasnysz.

🗓 Utworzono dnia 15.02.2024, 20:58