"Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap powiatowy

🗓 Utworzono dnia 26.03.2024

Tosia, Wiktoria i Błażej w finale eliminacji powiatowych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

26 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu przeprowadzono finał eliminacji powiatowych 46. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przasnyszu we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Patronat nad konkursem objęło również Starostwo Powiatowe w Przasnyszu oraz Nadleśnictwo Przasnysz.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas młodszych – Antonina Czaplicka oraz Błażej Mostowy, natomiast w grupie wiekowej klas V – VIII – Wiktoria Czaplicka.

W pierwszym etapie eliminacji młodzież odpowiadała na pytania testowe, które są trudne i wymagają od uczniów znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczniowie z największą liczbą punktów zmierzyli się w ustnym etapie eliminacji.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży, która świetnie poradziła sobie w tak trudnym konkursie i godnie reprezentowała naszą gminę. By zająć miejsca na podium niewiele brakowało Wiktorii i Błażejowi, którzy dzielnie walczyli do końca.

Na wyróżnienie zasługuje Antonina Czaplicka – uczennica klasy IV, która wywalczyła II miejsce w eliminacjach ustnych.

Uczniowie przygotowując się do turnieju przyswoili ogromną wiedzę i nabyli doświadczenia, które wykorzystają w następnych latach, gdyż zapowiedzieli, że wezmą udział w rywalizacji w przyszłym roku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i cenne nagrody.

Atrakcją dla dzieci, w przerwie eliminacji, była wycieczka po budynku PSP. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy. Panowie strażacy pokazali uczniom wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem, oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych.

"Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap powiatowy

🗓 Utworzono dnia 26.03.2024, 21:01