Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

🗓 Utworzono dnia 07.04.2024

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada każdego roku 2 kwietnia - w rocznicę urodzin H. CH. Andersena, baśniopisarza wszechczasów, który od samego początku jest jego patronem. Głównym celem tego święta jest inspirowanie i rozbudzanie pasji czytania wśród dzieci.

W związku z tym świętem 5 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzynowłodze Małej. Przedszkolaki z wielką radością odwiedzają to miejsce. Niektórzy byli tu już ze swoimi rodzicami, a dla innych była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.

Nasze spotkanie panie bibliotekarki rozpoczęły od zaprezentowania dzieciom różnych rodzajów książek. Przedszkolakom najbardziej spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki dla dzieci. Następnie dzieci obejrzały prezentację, z której dowiedziały się jak powstaje książka. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem patrzyły na książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci.

Pani bibliotekarka we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.

Na koniec czekała dla dzieci wspaniała niespodzianka. Pani bibliotekarka przeczytała im bajkę wykorzystując teatrzyk Kamishibai.

Przedszkolaki zostały obdarowane słodkościami, a same podarowały paniom bibliotekarkom drobny upominek.

Wycieczka do biblioteki dostarczyła dzieciom wiele informacji, zadowolenia i satysfakcji. Dzieci złożyły obietnicę, że razem z rodzicami, niedługo wrócą do biblioteki tzw. krainy książek, aby założyć kartę czytelnika i wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

Dziękujemy pani Renacie Smolińskiej - dyrektor biblioteki oraz pani Monice Popiołek - bibliotekarce za ciepłe przyjęcie, ogrom wiedzy przekazanej dzieciom, moc atrakcji i ogromną chęć współpracy z naszym przedszkolem.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

🗓 Utworzono dnia 07.04.2024, 21:00