Marcowe konkursy - podsumowanie

🗓 Utworzono dnia 07.04.2024

04 kwietnia w naszej szkole miało miejsce podsumowanie konkursów szkolnych i powiatowych, które odbyły się w marcu. Brali w nich udział zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych. Były to konkursy matematyczne, BRD, Młodzież Zapobiega Pożarom oraz szkolny konkurs plastyczny na Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, poświęcony czas i kreatywność, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów.

W turnieju matematycznym ,,Jeden z dziesięciu” oraz konkursie ,,Matematyka w obiektywie” dyplomy i upominki otrzymali: Julia Kucharczyk, Igor Ostrowski, Karol Kawiecki, Natalia Platta, Maria Bębenkowska, Paulina Kacprzak, Bartosz Roman, Oliwia Pejs, Lena Chmielińska, Amelia Leleniewska, Paweł Wawszczak.

W klasach I-III tytuł„ Matematycznego Orła” otrzymali: Patryk Moszczyński, Mikołaj Ostrowski i Mateusz Pieniek.

W dniach od 18.03 - 22.03.2024 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny na „Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny”. Udział wzięło 47 uczniów z kl. I-VIII. Chętni uczniowie wykonali stroiki wielkanocne w formie przestrzennej: stojące, leżące, wiszące. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej dzieci, powrót do tradycji wykonywania stroików wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz dzielenie się z potrzebującymi. Wśród prac można było znaleźć stroiki zrobione na deskach, w koszykach oraz wiszące. Większość elementów było wykonanych ręcznie z użyciem bibuły, wstążek, wydmuszek a także pojawiły się tam elementy roślinne takie jak: rzeżucha, bukszpan, bazie. Dzięki stroikom poczuliśmy klimat wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W tym roku szkolnym cel był charytatywny, wszystkie stroiki przekazaliśmy do Parafialnego Koła Caritas z przeznaczeniem na kiermasz, a dochód ze sprzedaży w całości przekazano potrzebującym. Komisja konkursowa przyznała 3 główne nagrody:

I miejsce – Michał Nadrowski,

II miejsce –Adrianna Sobol,

III – miejsce Artur Bobiński,

Wyróżnienie otrzymała Oliwia Pejs, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne nagrody rzeczowe oraz słodycze. Gratulujemy!

Wszystkie upominki oraz słodycze dla uczniów zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców i Parafialnego Koła Caritas.

Marcowe konkursy - podsumowanie

🗓 Utworzono dnia 07.04.2024, 20:43