"Grający wiatr" - koncert muzyczny

🗓 Utworzono dnia 26.03.2024

Dnia 22 .03.2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzynowłodze Małej odbył się koncert muzyczny pt. „Grający wiatr” prowadzony przez Agencję Artystyczną „MAT” z Olsztyna.

Spotkanie rozpoczęło się konkursem wokalnym na najlepsze wykonanie piosenki pt. „Bum, Bum, Bum!”:

• I miejsce –  Zofia Borzewska
  • II miejsce – Patrycja Makos i Michał Bębenkowski

• I miejsce  - Amelia Kołakowska
  • II miejsce – Lena Dąbrowska
  • III miejsce – Jan Nidzgorski

W dalszej części programu dzieci miały okazję przenieść się do Królestwa Muzyki, gdzie w towarzystwie króla Muzykologa oraz królowej Muzyki wysłuchały opowieści o wietrze. Celem spotkania z muzyką było zapoznanie z rodziną instrumentów dętych drewnianych. Do tej grupy należą: obój, fletnia pana, flet prosty oraz flet poprzeczny. Dzieci też poznały jeden z tańców, który jest popularny na całym świecie i jest pochodzenia niemieckiego. Tym tańcem jest walc. Tańczony jest w parach, a cechą charakterystyczną jest wirowanie, czyli obracanie się par wokół własnej osi. Na zakończenie spotkania z muzyką odbył się Turniej Wiedzy o Muzyce, w którym udział wzięli uczniowie z klasy III.

Wyniki konkursu.

• I miejsce – Jan Nidzgorski