Frak i Batuta

🗓 Utworzono dnia 23.04.2024

Dnia 15 kwietnia br. odbył się kolejny koncert muzyczny  pt. „Frak i Batuta”.  Muzycy z Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna rozpoczęli spotkanie konkursem wokalnym. W tym miesiącu dzieci z klasy pierwszej zmierzyły się z piosenką „Bum, bum, bum” . Najładniej zaśpiewała Alicja Piotrowska, która zdobyła pierwsze miejsce, drugie wywalczyła Amelia Paradowska, a trzecie Szymon Borzewski.

Następnie odbyło się przedstawienie muzyczne gdzie dzieci mogły przenieść się do „Królestwa Muzyki”. W towarzystwie króla Muzykologa i królowej Muzyki wysłuchały wyjątkowego koncertu, zorganizowanego z okazji urodzin królowej. Dowiedziały się, że dyrygent to osoba, której zadaniem jest kierowanie orkiestrą. W czasie koncertu ubrany jest w czarny frak, a w ręku trzyma specjalną, drewnianą pałeczkę, zwaną batutą.

Uczestnicy koncertu przypomnieli sobie także wiedzę na temat instrumentów dętych drewnianych i dętych blaszanych. Poznały nowe pojęcia tj. dyrygent, batuta, frak, saksofon sopranowy. Grupa uczniów wspaniale odegrała role rodziny królewskiej i muzyków z królewskiej orkiestry.

Następnie odbył się konkurs wiedzy o muzyce. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy II.

• I miejsce – Patrycja Makos
  • II miejsce  - Aniela Strzelecka