Bezpieczne ferie

🗓 Utworzono dnia 15.01.2024

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci podczas ferii zimowych 11 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu pod nazwą „Bezpieczne ferie”. Spotkanie poprowadził aspirant Grzegorz Szymański, dzielnicowy naszej gminy oraz posterunkowa Kamila Ochenkowska. Pan policjant przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił zasady bezpiecznego zachowania się podczas gier i zabaw sportowych np. jazdy na sankach w pobliżu jezdni. Mówił o niebezpieczeństwie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne oraz o zasadach zachowania się na stoku narciarskim. Ferie to nie tylko zabawa na świeżym powietrzu, część osób zapewne podzieli ten czas pomiędzy „białe szaleństwa”, a odpoczynek w domu. Warto więc pamiętać o takich prostych zasadach, aby nie otwierać drzwi nieznajomym osobom i zawsze zamykać je na klucz – pouczał policjant. Funkcjonariusz Policji poruszył kwestię bezpieczeństwa dzieci na drodze nie tylko podczas ferii, ale na co dzień. Stwierdził, że na każdym kroku warto przypomnieć o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach, dlatego warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Policjanci zakończyli spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

Bezpieczne ferie

🗓 Utworzono dnia 15.01.2024, 20:20