Bądź bezpieczny w sieci

🗓 Utworzono dnia 16.02.2024

Internet jest niewątpliwie skarbnicą wiedzy, ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez niego. Z sieci korzystają obecnie coraz młodsze dzieci, jednak nie zawsze zdają sobie one sprawę z tego, że może on nieść również negatywne skutki. O tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu opowiadał uczniom Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Krzynowłodze Małej dzielnicowy aspirant Grzegorz Szymański. Policjant zwracał uwagę dzieciom także na zagrożenia, na jakie mogą natrafić w sieci.

6 lutego w naszej szkole odbył się apel związany z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Już od wielu lat ten dzień jest okazją dla nas do przybliżania uczniom problematyki bezpieczeństwa w sieci oraz promocją prawidłowego wykorzystania Internetu.

7 lutego odbyło się spotkanie z policjantem również dotyczące powyższego tematu. Podczas pogadanki pan dzielnicowy przestrzegał przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem Internetu oraz wyjaśniał jak utworzyć dobre hasło, które będzie trudne do odgadnięcia przez osoby postronne. Przypominał, że wszystkie osoby należy traktować z szacunkiem, dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby w naszych komentarzach lub wiadomościach nie było hejtu. Tłumaczył, że korzystanie z telefonów i komputerów przez dłuższy czas negatywnie wpływa na nasz organizm. Starsi uczniowie mogli również obejrzeć bardzo poruszający film o negatywnych skutkach publikowania swoich zdjęć w Internecie i wysyłania ich do innych osób.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z panem policjantem i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie, uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

Bądź bezpieczny w sieci

🗓 Utworzono dnia 16.02.2024, 21:15